Tak a sme si vydýchli a aj zhlboka sa nadýchli. Vydýchli preto, že čo aká krásna zima, ale ďakovať Bohu už je preč. A nadýchli, aby sme do pľúc dostali jarný, svieži voňavý vzduch. Konečne vytúžená jar, slnko, vtáci, tráva, futbal na tráve, fialky a jarné Poetické štúdio. Veselé. Vážnosti bolo dosť. No my aj pri vážnych programoch máme radosť v srdci.
Pozvali ma na oslavu pätnásteho výročia založenia slávneho časopisu Teleplusu. Slávneho preto, že je v ňom všetko. Televízny i rozhlasový program na dva týždne, že sú tam básničky, vtipy, rozhovory s naozaj slávnymi a múdrymi ľuďmi, fotografie, recepty, epigramy, horoskopy a najmä, že je aj lacný. Zablahoželal som vydavateľovi i tvorcom. Viem čo to je, vravím, aj my máme jubileum, tiež pätnástu sezónu Poetického štúdia. Slovo dalo slovo a vydavateľ Ervín Nagy povie: "Mali by sme spoločne spraviť program, Vy 15, my 15, to je spolu 30". Dumám. Veď apríl je aj tak bláznivý. Čoby nie. Časopis je na úrovni. Rôznorodosť je v ňom, čitateľov má vďačných. Dokonca vydavateľ aj básne píše.
My v poetickom štúdiu tiež robíme rôznorodé programy, obecenstvo máme tiež vďačné, ani drahí nie sme a pritom náročnosť programov držíme, takže môžeme sa spojiť. A k tomu ešte na Ďura, keď sa ovce vyháňajú na pašu. Tak sme sa dohodli. Zabudneme na starosti všedných dní a v aprílovom počasí si teda priatelia naši vzácni pripomenieme opäť dve pätnástky. Pätnástky už silné, pevne stojace na vlastných nohách. Hurá!
 

Dom kultúry Kramáre
Poetické štúdio
 

Vás i napriek aprílovému bláznivému počasiu
pozývajú na 86. Poetický večer pri sviečkach,
ktorý sme nazvali
 

Kytice
 

Tie budú odovzdané účinkujúcimi
dvom jubilantom, ktorí majú po pätnásť rokov:
TELE PLUSu a Poetickému štúdiu. Kytice humoru,
spevu, básničiek, jubilantom odovzdajú P.Bíž,
J.Jurečka, poslucháči Fakulty dramatických
umení v Banskej Bystrici. Jožko s Lojzom
z Hlohovca, Svetlana zo Zvolena, Oldo Hlaváček
z Bratislavy a ďalší nemenovaní z iných miest.
Príďte či bude pršať, či svietiť slnko. Aprílový
mix namiešal Juraj Sarvaš.

 
Kedy ? 24. apríla 2006
O koľkej? o 19.00 hod.
Kde ? V sále Domu kultúry Kramáre
Stromová 18, v Bratislave

Za čo ? Apríl je lacný! 70,-Sk len do vypredania zásob
Ako ? trolej 204, 206, 209, 212, BUS 32
Zastávka 50 m od Domu kultúry
No môžete prísť aj pešo či vládnym bavorákom.